Plogging v Rače začal od vesnice Ghebi
8. září 2020 Novinky

Plogging v Rače začal od vesnice Ghebi

Plogging v gruzínské Rače začal od vesnice Ghebi, a to 5. září. Pro Raču je to vůbec první ploggingová akce.

Víte, co je to plogging? Jde o ekologický sport, jehož podstatou je sběr odpadků v kombinaci s během.

Tato sportovní událost začala ve vesnicích nejvýše v horách. Akce se zúčastnili studenti, rodiče a učitelé ze škol ve vesnicích Glola, Chiora a Ghebi. Školy v Utseře, Ghari a Oni se na stejné akce připravují dnes.

Během sportovních aktivit se sbíral odpad v turistických a veřejných prostorech. Za podpory municipality Oni byl sesbíraný a vytříděný odpad odvezen do sběrného bodu pro tříděný odpad v Kutaisi.

Gruzínské municipality začaly s tříděním odpadu v roce 2019 v rámci místního kodexu o nakládání s odpadem a asociační dohody mezi Gruzií a Evropskou unií. Charita České republiky ve spolupráci se slovenskou organizací SOSNA pomáhá municipalitě Oni při vývoji a implementaci moderního systému třídění odpadu.

Pokud se chcete zapojit do aktivit týkajících se udržitelného nakládání s odpadem v Rače, můžete nás kontaktovat na e-mailu levan.zazadze@caritas.cz. Ploggingové aktivity byly realizovány ve spolupráci s Plogging Georgia.

Projekt „Podpora zelených akcí v municipalitě Oni pomocí rozvoje infrastruktury nakládání s odpadem“ je finančně podporován organizací SlovakAid.

slovakaid_gis_male_0 Sosna logo_square